Členové Centra

Činnost Centra pro lidská práva a demokratizaci zajišťuje tým odborníků, kteří působí v rámci akademických, justičních a dalších institucí v rámci ČR. Každý člen zajišťuje jeden z tématických panelů, kterým se Centrum zabývá, a do kterých je rozdělena i pozornost měsíčního Bulletinu Centra. Těmito oblastmi jsou mezinárodní trestní spravedlnost, evropský systém ochrany lidských práv, mezinárodní politika a lidská práva a také Česká republika a lidská práva.


Hubert SmekalHubert Smekal

odborný asistent na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií FSS MU
asistent ředitele E.MA in Human Rights and Democratization pro ČR
e-mail: hsmekal@fss.muni.cz

Lukas Hoder

Lukáš Hoder

právník v advokátní kanceláři
působil v sekretariátu Rady vlády ČR pro lidská práva
e-mail: lh364@law.georgetown.edu


Ladislav VyhnanekJan Lhotský

Vystudoval právo a ekonomii, poté pokračoval v doktorském studiu mezinárodního práva. Pracoval v advokacii i v právním oddělení Evropské služby pro vnější činnost v Bruselu, jež je zodopovědná za vnější vztahy EU. V rámci mezinárodního práva se specializuje především na lidská práva a mezinárodní trestní právo.

 

Hubert SmekalJosef Kovařík

Josef vystudoval obor Mezinárodní vztahy na FSS MU a nyní studuje Regionální rozvoj na Ekonomicko-správní fakultě MU. Jeho okruh zájmů je poměrně široký, avšak nejvíce se věnuje otázkám mezinárodní politické ekonomie a globální rozvojové politice. Mezi jeho zájmy patří historie, literatura, filmy a sport.

 

Ladislav VyhnanekMartina Grochová

Martina vystudovala právo na PrF MU, kde pokračuje v doktorskému studiu ústavního práva. Zaměřuje se zejména na oblast práv dětí a přístupu k rodičovství. Působí jako asistentka soudce Nejvyššího soudu.

 

Ladislav VyhnanekAdam Blisa

Vystudoval právo na Masarykově univerzitě, kde pokračuje v doktorském studiu ústavního práva. Působí na Ústavu pro otázky soudnictví a jako asistent soudce Nejvyššího správního soudu.

 

Ladislav VyhnanekHelena Kopecká

Absolvovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Pracuje jako právnička v Organizaci pro pomoc uprchlíkům a chystá se na stáž pro Zvláštní senáty soudů v Kambodže.

 

 

Kamila AbbasiKamila Abbasi

Kamila je doktorandkou na katedře ústavního práva a politologie Právnické fakulty MUNI. Momentálně působí jako asistentka soudce Nejvyššího správního soudu. Specializuje se na trolling a náboženské symboly ve veřejném prostoru.

 

Ladislav VyhnanekLenka Vavrušová

Lenka vystudovala právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Zde pokračuje v doktorském studiu ústavního práva a působí jako asistentka soudce Nejvyššího soudu.

 

Hubert SmekalIrena Kaletová

Vystudovala právo a ruštinu na Masarykové univerzitě v Brně. Aktuálně pracuje jako koncipientka v advokátní kanceláři. Zajímají ji lidská práva - zejména svoboda projevu, Rusko a literatura.

                        

Hubert Smekal

Helena Bončková

       
         


Kateřina StudeckáHubert Smekal