Univerzitní prostředí umožňuje studentům zapojit se do činnosti Centra prostřednictvím stáží. Vysokoškoláci tak mohou získat příležitost rozvíjet své znalosti a zkušenosti v oblasti, která je zajímá, a lépe se připravit na budoucí profesi či doktorské studium. Každý stážista působí v jedné ze čtyř tematických sekcí, do kterých se odborná činnost Centra dělí. Stážisté se podílejí na přípravě měsíčního lidskoprávního Bulletinu i na dalších aktivitách Centra.

Mezinárodní trestní spravedlnost
2018 / 2019

Vyštudovala Právnickú fakultu BVŠP v Bratislave. Po skončení štúdií pracovala ako advokátska koncipientka a neskôr ako právnička v mimovládnom sektore. V súčasnosti pôsobí ako právnička a členka osobitnej poradnej komisie pre infozákon na Ministerstve spravodlivosti SR.

Mezinárodní trestní spravedlnost
2018 / 2019

Vystudovala magisterské obory mezinárodní vztahy a právo na Univerzitě Karlově. Nyní studuje mezinárodní právo na Cambridge University. Zajímá se o mezinárodní trestní právo, investiční arbitráž a lidská práva. Působí v advokacii v Praze.

Mezinárodní trestní spravedlnost
2018 / 2019

Barbora studuje magisterský obor mezinárodní vztahy na FSS MU. V rámci svého studia také strávila semestr na University of Essex. Specializuje se na problematiku řešení konfliktů, poválečnou rekonciliaci a recidivu občanských válek.

Mezinárodní trestní spravedlnost
2018 / 2019

Zuzana studuje prvním rokem magisterský obor právo a právní věda na Masarykově univerzitě v Brně a také bakalářský obor mezinárodní vztahy na FSS téže univerzity. Zajímá ji především problematika lidských práv v oblastech Afriky a Latinské Ameriky a teorie konfliktu.

Evropský systém ochrany lidských práv
2018 / 2019

Karolina je studentkou třetího ročníku na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Zajímá se o Evropský soud pro lidská práva a mechanismus ochrany lidských práv v rámci Evropy.

Evropský systém ochrany lidských práv
2018 / 2019

Sabina je studentkou druhého ročníku na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Zajímá se o mezinárodní spolupráci v oblasti lidských práv se zaměřením na Francii a také o mediaci.

Evropský systém ochrany lidských práv
2018 / 2019

Tereza je studentkou třetího ročníku na Právnické fakultě Masarykovy univerzity, zajímá se o ochranu lidských práv v Evropě a současnou politickou situaci v EU.

Evropský systém ochrany lidských práv
2018 / 2019

Eva absolvovala Právnickou fakultu a Fakultu sociálních věd UK. V minulosti působila jako právnička v Organizaci pro pomoc uprchlíkům. V Současné době působí jako interní doktorandka na Institutu mezinárodních studií FSV UK.

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva
2018 / 2019

Martin je studentem posledního ročníku práva na právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Zajímá se především o lidská práva v byznyse a o mezinárodní politiku. Během studií strávil v rámci programu ERASMUS + jeden akademický rok v polské Poznani, kde studoval na zdejší právnické fakultě.

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva
2018 / 2019

Dominika je študentkou Európskych štúdii na Fakulte sociálnych štúdii MU. Zaujíma sa predovšetkým o ľudské práva v medzinárodnej politike a dodržiavanie práv detí. Vo voľnom čase sa venuje dobrovoľníctvu.

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva
2018 / 2019

Aneta je absolventkou dvouoboru Mezinárodní vztahy a Evropská studia na Fakultě sociálních studií v Brně a současně studuje třetím rokem právo na Právnické fakultě v Brně. Zajímá se především o evropskou integraci a politiku, evropské právo a vliv lidských práv v mezinárodní politice.

Česká republika a lidská práva
2018 / 2019

Eva studuje Mezinárodní vztahy a Evropská studia na Masarykově univerzitě. Stážovala na lidskoprávním odboru MZV ČR. Zajímá se především o volební pozorovatelství a o vztah ČR k lidským právům.

Česká republika a lidská práva
2018 / 2019

Aneta studuje třetím rokem magisterský studijní obor na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Dlouhodobě se zajímá především o ochranu lidských práv, jak v českém kontextu, tak mezinárodním.

Česká republika a lidská práva
2018 / 2019

Zdeněk studuje právo na Masarykově univerzitě. Mimo to je čerstvým absolventem mezinárodních vztahů na Fakultě sociálních studií. Zajímá ho působení České republiky v Radě OSN pro lidská práva.

Česká republika a lidská práva
2018 / 2019

Gabriela studuje politologii a žurnalistiku na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Dosud stážovala v českých médiích, a to v Hospodářských novin a brněnské redakci ČTK. Zajímá se o politiku a lidská práva nejen v kontextu České republiky.

Česká republika a lidská práva
2018 / 2019

Zuzana vystudovala právo v Praze a ve Štrasburku (ERASMUS). Byla aktivní v rámci spolkové činnosti. Zajímají ji lidská práva, cizinecké právo (působila v oddělení zahraničních a EU záležitostí MVČR), nyní je v legislativě na MVČR.

Stážisté Centra v akademickém roce 2017/2018

Mezinárodní trestní spravedlnost: Helena Kopecká, katarína Hukelová, Michaela Daňková, Nikola Klímová, Petr Pospíšil

Evropská sekce: Lenka Vavrušová, Monika Hanych, Tereza Bártová, Michal Kubica

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva: Martin Pracný, Nela Černotová

Česká sekce: Barbora Antonovičová, Lukáš Novák, Kristýna Šulková

Stážisté Centra v akademickém roce 2016/2017

Mezinárodní trestní spravedlnost: Klára Jančušková, Petr Pospíšil, Katarína Hukelová, Nikola Klímová

Evropská sekce: Kateřina Šimonová, Jan Polášek, Jana Nováková, Maria Rexová, Martin Dominik

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva: Marek Jahn, Lucie Janotová

Česká sekce: Šárka Dušková, Michal Oščipovský

Stážisté Centra v akademickém roce 2015/2016

Mezinárodní trestní spravedlnost: Katarína Hukelová, Veronika Bazalová, Kateřina Studecká, Petr Pospíšil, Helena Kopecká

Evropská sekce: Erik Kotlárik, Jana Nováková, Martina Grochová, Martin Dominik, Lenka Vavrušová

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva: Josef Kovařík, Andrea Kuběnová, Irena Kaletová

Česká sekce: Kamila Abbasi, Hana Gabrielova, Adam Blisa, Michal Oščipovský

Stážisté Centra v akademickém roce 2014/2015

Mezinárodní trestní spravedlnost: Petra Lehotská, Vojtěch Kyselý, Katarína Hukelová, Veronika Bazalová, Kateřina Studecká

Evropská sekce: Lucia Krajčovicová, Veronika Helferová, Jana Jeřábková, Veronika Mokrá, Martin Dominik, Martina Grochová

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva: Anna Jordanová, Andrea Bittnerová, Anna Macíčková, Petra Nováčková

Česká sekce: Jan Šmakal, Adam Blisa, Lenka Pičová, Carl Brzorad

Stážisté Centra v akademickém roce 2013/2014

Veronika Bazalová, Martin Bobák, Helena Bončková, Tereza Doležalová, Martina Grochová, Jan Hejtmánek, Miroslav Knob, Vendula Karásková, Michaela Kotalíková, Jan Lhotský, Monika Mareková, Zuzana Melcrová, Petra Nováčková, Lenka Píčová, Kateřina Studecká, Petr Suchánek, Katarína Šipulová, Johana Vysloužilová

Stážisté Centra v akademickém roce 2012/2013

Martin Bobák, Helena Bončková, Tereza Doležalová, Markéta Glacová, Kristina Horňáčková, Miroslav Knob, Vendula Karásková, Václav Krajňanský, Monika Mareková, Anna Matušinová, Zuzana Melcrová, Melanie Phamová, Lenka Píčová, Petr Přibyla, Michaela Smolková, Katarína Šipulová, Ondřej Vykoukal

Stážisté Centra v akademickém roce 2011/2012

Helena Bončková, Tereza Doležalová, Markéta Glacová, Kristina Horňáčková, Linda Janků, Michaela Kašperová, Miroslav Knob, Václav Krajňanský, Monika Mareková, Anna Matušinová, Zuzana Melcrová, Jan Petrov, Melanie Phamová, Petr Přibyla, Katarína Šipulová

Stážisté Centra v akademickém roce 2010/2011

Helena Bončková, Veronika Dokulilová, Kristina Horňáčková, Linda Janků, Tereza Kubíčková, Lenka Lakotová, Monika Mareková, Zuzana Melcrová, Lenka Popovičová, Ivan Prouza, Petr Přibyla, Katarína Šipulová

Stážisté Centra v akademickém roce 2009/2010

Helena Bončková, Alžběta Kondelová, Tereza Kubíčková, Lenka Lakotová, Monika Mareková, Lucia Piteľová, Lenka Popovičová, Ivan Prouza, Katarína Šipulová