Na této stránce plánujeme zveřejňovat seznam zajímavých odborných akcí a přednášek v ČR, které chystají i jiné instituce než naše Centrum. Doufáme, že si vyberete.

 

Seminář: Crisis Impact: China - Central Europe relations amid the Russian invasion of Ukraine

Ústav mezinárodních vztahů zve na seminář o čínsko-středoevropských vztazích v době ruské invaze na Ukrajinu a krizi, kterou v těchto vztazích vyvolává. Akce se koná dne 10. 10. 2022 v 15:00 na Ústavu mezinárodních vztahů (Nerudova 3, Praha 1 - Malá Strana). Hostem je Ivan Lidarev, analytik zahraniční politiky a expert na asijskou bezpečnost a mezinárodní vztahy Číny a Indie.

Více informací a odkaz na registraci naleznete zde.

 

Online seminář: De-democratisation in Asia

Ústav mezinárodních vztahů zve na on-line seminář o aktuálních politických trendech v asijských zemích. Akce se koná dne 11. 10. 2022 v 15:00 online. Hostem je profesor Jürgen Rüland z Univerzity Freiburg.    

Více informací a odkaz na registraci naleznete zde.

 

Seminář: Turkey-EU Relations in the context of the war in Ukraine

Ústav mezinárodních vztahů zve na seminář o vztazích mezi Tureckem a EU v souvislosti s dopady ruské invaze na Ukrajinu. Akce se koná dne 24. 10. 2022 v 13:00 na Ústavu mezinárodních vztahů (Nerudova 3, Praha 1 - Malá Strana). Akce je spoluorganizována s Economic Development Foundation of Turkey.

Více informací a odkaz na registraci naleznete zde.

 

Promítání filmu Naše svoboda

Amnesty International zve na promítání filmu Naše svoboda, který se týká protipotratových zákonů v Salvadoru. Akce se koná dne 25. 10. 2022 od 18:00 v pražském komunitním centru Next Zone.

Více informací naleznete na facebookové události.