Na této stránce plánujeme zveřejňovat seznam zajímavých odborných akcí a přednášek v ČR, které chystají i jiné instituce než naše Centrum. Doufáme, že si vyberete.

 

Debata: Ukrainian Feminists’ Response to the Russian Invasion

Ústav mezinárodních vztahů zve na debatu o genderových aspektech ruské invaze. Hosty jsou Anna Dovgopol, Oksana Potapova, Yosh, and Tamara Zlobina. Akce se koná online dne 4. 5. 2022 od 13:00.

Více informací zde.

                                            

Přednáška: Interpretace mezinárodního práva v judikatuře SDEU Vybrané významné případy ze současné agendy Tribunálu

Akce se koná dne 9. 5. 2022 od 17:00 na PF UK (místnost č. 38) a pořádá ji Česká společnost pro mezinárodní právo, Česká odbočka ILA a Katedra mezinárodního práva PF UK. Hostem je Dr. iur. Mgr. Petra Škvařilová – Pelzl, soudkyně Tribunálu Soudního dvora EU.

Více informací zde.

 

Evropské dialogy Václava Havla: Pravda politiky a politika pravdy

Knihovna Václava Havla zve na akademickou konferenci, která se uskuteční dne 12. 5. 2020 od 18:00 v brněnském kině Scala. V rámci debaty vystoupí Peter Pomeranzev, Karel Řehka a Marek Orko Vácha.

Více informací zde.

 

Letní škola: Future CHOICE Summer School 2022

Organizace China Observers in Central and Eastern Europe (CHOICE) pořádá ve dnech 27. - 30. 5. 2022 letní školu na téma Untangling EU-China Relations. Akce je vhodná pro studenty nebo absolventy humanitních studií nebo ekonomie, kteří mají zájem o problematiku Číny.

Více informací zde.