Na této stránce plánujeme zveřejňovat seznam zajímavých odborných akcí a přednášek v ČR, které chystají i jiné instituce, než naše Centrum. Doufáme, že si vyberete.

 

Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci

Kurz právní metodologie se zaměřením na lidská práva a správní právo - ONLINE

15. 4. 2021

  • Webinář má za cíl oživit a prohloubit znalosti z právní metodologie, která odpovídá na otázku, jak nalézt právo, jak ho interpretovat a jak postupovat ve složitějších případech. Cílem kurzu je nejen jednotlivé metody představit teoreticky, ale prakticky na ukázkových případech. Kurz posílí argumentační schopnosti a vede k nácviku dovednosti jednotlivých metod právní interpretace, dotváření práva a poměřování.
  • Více informací naleznete zde.

 

Člověk v tísni

Ukradený Krym. Příběhy deportace krymských Tatarů

11. 5. 2021

  • Projekce filmu o deportaci krymských Tatarů v roce 1944. Filmu o ztrátě domova, o životě a přežívání ve vyhnanství a především o touze vrátit se domů a už nikdy nebýt nucen domov opustit. Po projekci se můžete těšit na debatu s lídrem krymských Tatarů Refatem Čubarovem a hudební vystoupení proslulého krymskotatarského akordeonisty Servera Abkerimova.
  • Více informací naleznete zde.

 

Asociace pro mezinárodní otázky

Kam míří polská katolická církev? ONLINE

14. 4. 2021

  • Online debata o současném stavu polské katolické církve. Podle veškerých průzkumů se polská společnost velmi rychlým tempem sekularizuje a církev se těší rekordně nízké důvěře Poláků. Skandály kolem sexuálního zneužívání, korupce či patologických vazeb na současnou vládu přitom neustávají. Jak se církev, která se v minulosti těšila všeobecné důvěře a byla vnímaná jako jedna z opor boje proti komunismu dostala do této situace a jaké má ve světle těchto problémů perspektivy?
  • Více informací naleznete zde.

Regionální volby ve Skotsku: jaké jsou šance, že se Skotsko stane 28. členským státem EU? ONLINE

6. 5. 2021

  • Nejen o obsazení skotského parlamentu, ale potenciálně i o vypsání referenda o odtržení od Spojeného království budou rozhodovat květnové regionální volby ve Skotsku. Debata s analytikem AMO Kryštofem Krulišem se v den voleb zaměří na otázky, které s nimi souvisejí.
  • Více informací naleznete zde.

​​