Univerzitní prostředí umožňuje studentům zapojit se do činnosti Centra prostřednictvím stáží. Vysokoškoláci tak mohou získat příležitost rozvíjet své znalosti a zkušenosti v oblasti, která je zajímá, a lépe se připravit na budoucí profesi či doktorské studium. Každý stážista působí v jedné ze čtyř tematických sekcí, do kterých se odborná činnost Centra dělí. Stážisté se podílejí na přípravě měsíčního lidskoprávního Bulletinu i na dalších aktivitách Centra.

Mezinárodní trestní spravedlnost

Adéla studuje právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Během studia absolvovala stáž na Ústavním soudě a trestním úseku Krajského soudu v Brně. Zajímá se nejen o lidská práva, ale i o trestní a ústavní právo. Ráda se věnuje umění, zejména pak malbě a divadlu.

 

Mezinárodní trestní spravedlnost

Klára je studentkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Během studia ji nejvíce oslovilo mezinárodní trestní právo, kterému by se chtěla věnovat i v budoucnu. Absolvovala zahraniční studijní pobyt ve Slovinsku se zaměřením na srovnávací ústavní a mezinárodní právo. Ve volném čase byste ji nejčastěji potkali při sportu, na horách či na cestách s batohem na zádech.

Mezinárodní trestní spravedlnost

Adéla kombinuje studium Právnické fakulty spolu se studiem Mezinárodních vztahů a Evropských studií na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Kromě lidských práv a evropského práva ji zajímá problematika humanitárních intervencí. Adéla absolvovala zahraniční pobyt na Utrechtské univerzitě, kde se věnovala regionální ochraně lidských práv v Evropě. 

 

Evropský systém ochrany lidských práv

Sára je studentkou posledního ročníku Právnické fakulty Masarykovy univerzity. Během studia absolvovala stáže na Nejvyšším správním soudě a Ústavním soudě, od druhého ročníku je členkou Akademického senátu právnické fakulty. Blízká jsou jí především témata diskriminace, feminismu a vězeňství.

Evropský systém ochrany lidských práv

Jan vystudoval Evropské právo a politiky EU na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. V současnosti se zabývá dotacemi v rámci strukturálních fondů EU. Kromě unijních politik se zajímá o evropskou integraci a o systém ochrany lidských práv na úrovni Evropské unie.

Evropský systém ochrany lidských práv

Johana studuje třetím rokem práva na Univerzitě Karlově. Nejvíce ji baví evropské právo a trestní právo. Během studia absolvovala stáž na Ústavním soudě a v současné době pracuje v advokátní kanceláři.

Evropský systém ochrany lidských práv

Natália studuje právo na Masarykově univerzitě v Brně. Zajímá se o lidská práva, mezinárodní právo, politiku a diplomacii. Absolvovala stáže na Ministerstvu zahraničních věcí Slovenské republiky či v kanceláři Michala Šimečky, předsedy strany Progresívne Slovensko. Její vášní jsou všechny druhy umění, filosofie a literatura.

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva

Tami je v posledním ročníku studia práv na Univerzitě Palackého. Před studiem absolvovala roční dobrovolnický program v Německu v Tandem Regensburg. Během studia pracovala v advokátní a insolvenční kanceláři a strávila semestr na Moravian University v USA. Zajímá se o mezinárodní vztahy a klimatickou změnu a její dopady na lidská práva.

 

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva

Karin studuje Mezinárodní vztahy a Bezpečnostní a strategická studia na Masarykově univerzitě v Brně. Pracuje rovněž v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině. Zajímá se zejména o problematiku organizovaného zločinu v České republice.

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva

Daniela studuje politické a humanitní vědy na Sciences Po Paris a momentálně tráví poslední rok bakalářského studia na Univerzitě v Oslu. Zajímá se mimo jiné o důvody vedoucí k porušování lidských práv.

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva

Radek vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity. V současnosti působí v týmu místopředsedkyně Ústavního soudu profesorky Ronovské jako asistent. Zajímá se o problematiku civilního práva procesního, a to zejména o insolvenční právo. Téměř tři roky pracoval v kanceláři insolvenčních správců, odkud se přesunul na praxi na insolvenční úsek ke Krajskému soudu v Brně.

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva

Da Bean je studentkou 4. ročníku Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Během studia absolvovala praxi na soudě a v současnosti pracuje na pozici paralegal v advokátní kanceláři. Zajímá se o lidskoprávní problematiku a obchodní právo.

Česká republika a lidská práva

Jakub je studentem oboru Právo a právní věda společně s oborem Mezinárodněprávní obchodní studia na Masarykově univerzitě v Brně. Zájem má především o sféru veřejného práva. Rád se věnuje rekreačním sportům, vaření a je milovníkem čaje.

Česká republika a lidská práva

Anna je studentkou oboru Právo a právní věda na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. V rámci studia se zajímá zejména o problematiku genderové rovnosti a diskriminace. Anna je milovnicí umění, volný čas proto ráda tráví v divadle či galeriích. Zároveň se sama věnuje malbě.

Česká republika a lidská práva

Denis studuje obor Právo a právní věda na Masarykově univerzitě v Brně. Zajímá se především o teorii práva, právní filosofii a empirické zkoumání práva. Ve volném čase hraje na kytaru nebo žongluje.

Česká republika a lidská práva

Barbora studuje Právnickou fakultu v Brně. Zajímá ji občanské právo, především pak oblast rodinného práva a civilní právo procesní. Volný čas pak nejraději tráví v opeře nebo objevováním nových kaváren s přáteli.

 

Mezinárodní trestní spravedlnost: Roman Tocháček

Evropská sekce: Filip Lamparter, Daniela Maiettová, Kamila Pelíšková

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva: Kristýna Tylšová, Radek Tesař, Le Minh Tam

Česká sekce: Karolína Vejmolová, Jakub Dubják

Stážisté Centra v akademickém roce 2021/2022

Mezinárodní trestní spravedlnost: Dagmar Matúšů, Adam Crhák, Matyáš Dvořák

Evropská sekce: Anna Kačmaříková, Eliška Andrš, Terézia Lazarová, Jana Vidláková

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva: Michaela Kučerová, Arame Diopová, Ondřej Kaška

Česká sekce: Veronika Nováková, Kateřia Ochodková, Dominika Šudová, Marie Gavendová

Ostatní: Karina Smreková, Andrew Tanner

Stážisté Centra v akademickém roce 2020/2021

Mezinárodní trestní spravedlnost: Alžběta Dvořáková, Jakub Hedl, Tomáš Münzberger

Evropská sekce: Barbora Bromová, Eliška Hůlová, Martin Míšek

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva: Aneta Navrátilová, Iva Turanová, Kristýna Zábojníková

Česká sekce: Jana Koblasová, Tereza Kuklová, Daniela Petržilková, Nikola Sedláková

Stážisté Centra v akademickém roce 2019/2020

Mezinárodní trestní spravedlnost: Petra Olivová, Jana Šikorská, Tereza Šťastná

Evropská sekce: Zuzana Andreska, Eva Kostolanská, Jana Šulcová, Jakub Drahorád

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva: Tereza Ciupková, Michaela Stenzelová, Andrea Šťástková, Šárka Zoulová

Česká sekce: Aneta Frodlová, Klára Košťálová, Simona Úlehlová, Pavel Doubek

Stážisté Centra v akademickém roce 2018/2019

Mezinárodní trestní spravedlnost: Katarína Hukelová, Nikola Klímová, Zuzana Malá, Barbora Valíková

Evropská sekce: Eva Drhlíková, Karolina Michková, Sabina Škrobánková, Tereza Žuffová-Kunčová

Mezinárodní vztahy, byznys a lidská práva: Dominika Beňková, Aneta Boudová, Martin Pracný

Česká sekce: Eva Dokoupilová, Aneta Frodlová, Gabriela Štvrtňonová, Zuzana Zajíčková, Zdeněk Nevřivý

Stážisté Centra v akademickém roce 2017/2018

Mezinárodní trestní spravedlnost: Michaela Daňková, Katarína Hukelová, Nikola Klímová, Helena Kopecká, Petr Pospíšil

Evropská sekce: Tereza Bártová, Monika Hanych, Lenka Vavrušová, Michal Kubica

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva: Nela Černotová, Martin Pracný

Česká sekce: Barbora Antonovičová, Kristýna Šulková, Lukáš Novák

Stážisté Centra v akademickém roce 2016/2017

Mezinárodní trestní spravedlnost: Katarína Hukelová, Klára Jančušková, Nikola Klímová, Petr Pospíšil

Evropská sekce: Jana Nováková, Maria Rexová, Kateřina Šimonová, Martin Dominik, Jan Polášek

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva: Lucie Janotová, Marek Jahn

Česká sekce: Šárka Dušková, Michal Oščipovský

Stážisté Centra v akademickém roce 2015/2016

Mezinárodní trestní spravedlnost: Veronika Bazalová, Katarína Hukelová, Helena Kopecká, Kateřina Studecká, Petr Pospíšil

Evropská sekce: Martina Grochová, Jana Nováková, Lenka Vavrušová, Martin Dominik, Erik Kotlárik

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva: Irena Kaletová, Andrea Kuběnová, Josef Kovařík

Česká sekce: Kamila Abbasi, Hana Gabrielova, Adam Blisa, Michal Oščipovský

Stážisté Centra v akademickém roce 2014/2015

Mezinárodní trestní spravedlnost: Veronika Bazalová, Katarína Hukelová, Petra Lehotská, Kateřina Studecká, Vojtěch Kyselý

Evropská sekce: Martina Grochová, Veronika Helferová, Jana Jeřábková, Lucia Krajčovicová, Veronika Mokrá, Martin Dominik

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva: Andrea Bittnerová, Anna Jordanová, Anna Macíčková, Petra Nováčková

Česká sekce: Lenka Píčová, Adam Blisa, Carl Brzorad, Jan Šmakal

Stážisté Centra v akademickém roce 2013/2014

Veronika Bazalová, Martin Bobák, Helena Bončková, Tereza Doležalová, Martina Grochová, Jan Hejtmánek, Miroslav Knob, Vendula Karásková, Michaela Kotalíková, Jan Lhotský, Monika Mareková, Zuzana Melcrová, Petra Nováčková, Lenka Píčová, Kateřina Studecká, Petr Suchánek, Katarína Šipulová, Johana Vysloužilová

Stážisté Centra v akademickém roce 2012/2013

Martin Bobák, Helena Bončková, Tereza Doležalová, Markéta Glacová, Kristina Horňáčková, Miroslav Knob, Vendula Karásková, Václav Krajňanský, Monika Mareková, Anna Matušinová, Zuzana Melcrová, Melanie Phamová, Lenka Píčová, Petr Přibyla, Michaela Smolková, Katarína Šipulová, Ondřej Vykoukal

Stážisté Centra v akademickém roce 2011/2012

Helena Bončková, Tereza Doležalová, Markéta Glacová, Kristina Horňáčková, Linda Janků, Michaela Kašperová, Miroslav Knob, Václav Krajňanský, Monika Mareková, Anna Matušinová, Zuzana Melcrová, Jan Petrov, Melanie Phamová, Petr Přibyla, Katarína Šipulová

Stážisté Centra v akademickém roce 2010/2011

Helena Bončková, Veronika Dokulilová, Kristina Horňáčková, Linda Janků, Tereza Kubíčková, Lenka Lakotová, Monika Mareková, Zuzana Melcrová, Lenka Popovičová, Ivan Prouza, Petr Přibyla, Katarína Šipulová

Stážisté Centra v akademickém roce 2009/2010

Helena Bončková, Alžběta Kondelová, Tereza Kubíčková, Lenka Lakotová, Monika Mareková, Lucia Piteľová, Lenka Popovičová, Ivan Prouza, Katarína Šipulová