Univerzitní prostředí umožňuje studentům zapojit se do činnosti Centra prostřednictvím stáží. Vysokoškoláci tak mohou získat příležitost rozvíjet své znalosti a zkušenosti v oblasti, která je zajímá, a lépe se připravit na budoucí profesi či doktorské studium. Každý stážista působí v jedné ze čtyř tematických sekcí, do kterých se odborná činnost Centra dělí. Stážisté se podílejí na přípravě měsíčního lidskoprávního Bulletinu i na dalších aktivitách Centra.

Mezinárodní trestní spravedlnost

Alžběta momentálně studuje Bezpečnostní a strategická studia a Mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních studií MU. Absolvovala stáž v organizaci La Strada Česká republika a spolupracovala s Most ProTibet. Oblastmi jejího zájmu je problematika obchodování s lidmi, zločiny proti lidskosti a porušování lidských práv v ozbrojených konfliktech.

Mezinárodní trestní spravedlnost

Jakub je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V průběhu studia se zúčastnil stáže na ministerstvu zahraničí a specializoval se v azylovém právu. V současné době pracuje na Ministerstvu školství. Zaměřuje se na oblast mezinárodního trestního práva a práva ozbrojených konfliktů. Mezi jeho koníčky patří historie, filmy a organizace letního tábora.

Mezinárodní trestní spravedlnost

Tomáš dokončuje magisterské studium oboru Právo a právní věda na Karlově univerzitě v Praze. Zabývá se především ochranou lidských práv a mezinárodním právem veřejným. Během studia nabyl pracovní zkušenosti v azylovém právu a právu životního prostředí. Zajímá se o mezinárodní politiku a antropologii práva.

Evropský systém ochrany lidských práv

Barbora v současnosti studuje na univerzitě v Amsterdamu, kde se v rámci multidisciplinárního programu blíže zaměřuje na evropské a mezinárodní právo. Věnuje se také spolupráci s fondem UNICEF a podpoře nezávislé žurnalistiky v Evropě v rámci European Press Prize.

Evropský systém ochrany lidských práv

Eliška je studentkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Uplynulý akademický rok ale strávila studiem na univerzitě v Utrechtu v rámci programu Erasmus+. Zajímá se především o ochranu lidských práv na evropské úrovni a o problematiku tranzitivní spravedlnosti.

Evropský systém ochrany lidských práv

Martin studuje Evropská studia a Mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních studií MU. Během studia absolvoval stáž na Ministerstvu zahraničních věcí. S lidmi si rád popovídá o funkci současné Evropské unie. Mimoto se věnuje neformálnímu vzdělávání v rámci programu Erasmus+.

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva

Aneta je studentkou magisterského programu Evropská studia na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. V uplynulém semestru pobývala na Erasmu v polské Wroclawi. Ve svých pracích a článcích se často soustředí na problematiku brexitu a budoucího vztahu mezi EU a Británií, pozici zemí V4 v EU, nebo na právní a institucionální rámec EU.

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva

Iva studuje právo na Prf MU. Zájem o zahraničněpolitické dění, situaci v Číně a stav lidských práv ve světě prohloubila při studijních pobytech v Číně a Francii. Během studia absolvovala stáž v Kanceláři vládního zmocněnce pro zastupování ČR před SDEU a v oblasti diplomacie v New Yorku, Pekingu a Dillí.

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva

Kristýna je studentkou posledního ročníku práv na PF UPOL. Zaměřuje se na mezinárodní mechanismy na ochranu lidských práv a mezinárodní vztahy. Během svého studia absolvovala stáž na Stálé misi ČR při OSN v Ženevě a nyní na Ministerstvu zahraničních věcí se zaměřením na kybernetickou bezpečnost. Působí v Amnesty International.

Česká republika a lidská práva

Jana studuje na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a zajímá ji ústavní právo a lidská práva. V roce 2020 absolvovala stáž u Okresního soudu v Trutnově na civilním úseku.

Česká republika a lidská práva

Tereza je studentkou třetího ročníku Právnické fakulty v Brně. Zajímá se o problematiku ochrany lidských práv, ústavní a uprchlické právo. Zúčastnila se Školy lidských práv 2020.

Česká republika a lidská práva

Daniela je absolventkou PrF MU a FSS MU. Pracuje na správním úseku Městského soudu v Praze. Má za sebou stáže u Stálé mise ČR při OSN v Ženevě a na Úřadě vlády.

Česká republika a lidská práva

Nikola studuje Evropská studia na FSS MU. Během studia absolvovala stáž v Bruselu. Působí na pozici Immigration Assistant v advokátní kanceláři Petyovský & Partners.

Mezinárodní trestní spravedlnost: Jana Šikorská, Tereza Šťastná, Petra Olivová

Evropská sekce: Zuzana Andreska, Jana Šulcová, Eva Kostolanská, Jakub Drahorád

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva: Andrea Šťástková, Tereza Ciupková, Šárka Zoulová

Česká sekce: Pavel Doubek, Aneta Frodlová, Simona Úlehlová, Klára Košťálová 

Stážisté Centra v akademickém roce 2018/2019

Mezinárodní trestní spravedlnost: Nikola Klímová, Katarína Hukelová, Barbora Valíková, Zuzana Malá

Evropská sekce: Karolina Michková, Sabina Škrobánková, Tereza Žuffová-Kunčová, Eva Drhlíková

Mezinárodní vztahy, byznys a lidská práva: Martin Pracný, Dominika Beňková, Aneta Boudová

Česká sekce: Eva Dokoupilová, Aneta Frodlová, Zdeněk Nevřivý, Gabriela Štvrtňonová, Zuzana Zajíčková

2017 / 2018

Mezinárodní trestní spravedlnost: Helena Kopecká, Katarína Hukelová, Michaela Daňková, Nikola Klímová, Petr Pospíšil

Evropská sekce: Lenka Vavrušová, Monika Hanych, Tereza Bártová, Michal Kubica

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva: Martin Pracný, Nela Černotová

Česká sekce: Barbora Antonovičová, Lukáš Novák, Kristýna Šulková

Stážisté Centra v akademickém roce 2016/2017

Mezinárodní trestní spravedlnost: Klára Jančušková, Petr Pospíšil, Katarína Hukelová, Nikola Klímová

Evropská sekce: Kateřina Šimonová, Jan Polášek, Jana Nováková, Maria Rexová, Martin Dominik

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva: Marek Jahn, Lucie Janotová

Česká sekce: Šárka Dušková, Michal Oščipovský

Stážisté Centra v akademickém roce 2015/2016

Mezinárodní trestní spravedlnost: Katarína Hukelová, Veronika Bazalová, Kateřina Studecká, Petr Pospíšil, Helena Kopecká

Evropská sekce: Erik Kotlárik, Jana Nováková, Martina Grochová, Martin Dominik, Lenka Vavrušová

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva: Josef Kovařík, Andrea Kuběnová, Irena Kaletová

Česká sekce: Kamila Abbasi, Hana Gabrielova, Adam Blisa, Michal Oščipovský

Stážisté Centra v akademickém roce 2014/2015

Mezinárodní trestní spravedlnost: Petra Lehotská, Vojtěch Kyselý, Katarína Hukelová, Veronika Bazalová, Kateřina Studecká

Evropská sekce: Lucia Krajčovicová, Veronika Helferová, Jana Jeřábková, Veronika Mokrá, Martin Dominik, Martina Grochová

Mezinárodní politika, byznys a lidská práva: Anna Jordanová, Andrea Bittnerová, Anna Macíčková, Petra Nováčková

Česká sekce: Jan Šmakal, Adam Blisa, Lenka Pičová, Carl Brzorad

Stážisté Centra v akademickém roce 2013/2014

Veronika Bazalová, Martin Bobák, Helena Bončková, Tereza Doležalová, Martina Grochová, Jan Hejtmánek, Miroslav Knob, Vendula Karásková, Michaela Kotalíková, Jan Lhotský, Monika Mareková, Zuzana Melcrová, Petra Nováčková, Lenka Píčová, Kateřina Studecká, Petr Suchánek, Katarína Šipulová, Johana Vysloužilová

Stážisté Centra v akademickém roce 2012/2013

Martin Bobák, Helena Bončková, Tereza Doležalová, Markéta Glacová, Kristina Horňáčková, Miroslav Knob, Vendula Karásková, Václav Krajňanský, Monika Mareková, Anna Matušinová, Zuzana Melcrová, Melanie Phamová, Lenka Píčová, Petr Přibyla, Michaela Smolková, Katarína Šipulová, Ondřej Vykoukal

Stážisté Centra v akademickém roce 2011/2012

Helena Bončková, Tereza Doležalová, Markéta Glacová, Kristina Horňáčková, Linda Janků, Michaela Kašperová, Miroslav Knob, Václav Krajňanský, Monika Mareková, Anna Matušinová, Zuzana Melcrová, Jan Petrov, Melanie Phamová, Petr Přibyla, Katarína Šipulová

Stážisté Centra v akademickém roce 2010/2011

Helena Bončková, Veronika Dokulilová, Kristina Horňáčková, Linda Janků, Tereza Kubíčková, Lenka Lakotová, Monika Mareková, Zuzana Melcrová, Lenka Popovičová, Ivan Prouza, Petr Přibyla, Katarína Šipulová

Stážisté Centra v akademickém roce 2009/2010

Helena Bončková, Alžběta Kondelová, Tereza Kubíčková, Lenka Lakotová, Monika Mareková, Lucia Piteľová, Lenka Popovičová, Ivan Prouza, Katarína Šipulová