Na úvod nového Bulletinu přinášíme rozhovor s komisařkou Evropské unie pro rovnost Helenou Dalli. Mezi její hlavní úkoly patří posilování rovnosti v EU, ať už se jedná o rovnost mezi muži a ženami, práva menšin či boj proti rasismu. Jaké má v této oblasti plány a jak hodnotí průběh českého předsednictví?
Marie Gavendová poté přináší souhrn závěrů jednání Rady OSN pro lidská práva. Tento ženevský orgán se zabýval situací na Ukrajině, lidskými právy v Rusku či situací v Afghánistánu po převzetí moci Tálibánem. Zklamáním naopak bylo, že se těsnou většinou rozhodl nezabývat situací Ujgurů v Číně.
V sekci Mezinárodní trestní spravedlnost informuje Matyáš Dvořák o začátku procesu s Feliciénem Kabugou, který byl dopaden více než čtvrt století po rwandské genocidě. Je považovaný za jednoho z hlavních strůjců a podporovatelů tehdejších zločinů.
Eliška Andrš z evropské sekce se věnuje rozsudku Evropského soudu pro lidská práva, který shledal odsouzení a udělení pokuty polské zpěvačce za pejorativní vyjádření o Bibli v rozporu se svobodou projevu.
Při příležitosti Světového dne proti trestu smrti pojednává Arame Diopová ze sekce Mezinárodní politika, byznys a lidská práva o vývoji, který se týká absolutního trestu. Ukládá se pouze za ty nejzávažnější trestné činy? A je jeho využívání spíše na ústupu?
Marie Gavendová z české sekce se zaměřuje na to, jak si Česká republika vede v rámci předsednictví Rady EU. Ke kterým významným rozhodnutím jsme přispěli?
Poslední článek v každé sekci přináší vždy několik krátkých aktuálních zpráv a v závěru Bulletinu najdete i monitoring aktuálních lidskoprávních publikací.